בטיחות בשטח

בטיחות בשטח

בטיחות בשטח – מבטחים את רכבי השטח!

 

רכבי שטח הם רכבים שמיועדים לנהיגה בשטחים פתוחים, קשים ומורכבים. הקטגוריה של רכבי שטח הולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות, כאשר יותר ויותר אנשים רוכשים רכבי שטח מסוגים שונים, לעיתים לצרכי עבודה כמו עבודות חקלאות וכדומה, אך לעיתים קרובות כרכבי פנאי, המיועדים לטיולים בסופי שבוע וכדומה. הבטיחות בשטח, במקרה זה, כוללת לא רק ציוד מתאים ביציאה לטיולים, אלא גם רכישה של ביטוח מתאים לרכבי שטח. כל מי שרוכש רכב לנסיעות שטח, כמו טרקטורון, רייזר, ג'יפ או כל רכב 4X4 אחר, מכיר את הצורך בביטוח מיוחד לרכבי שטח.

 

בטיחות בשטח

 

החשיבות של רכישת ביטוח לרכב ידועה לכל. כאשר מדובר ברכישה של ביטוח לרכבי שטח, החשיבות גדלה עוד יותר. מלבד החובה החוקית לרכוש ביטוח חובה לרכבי שטח, כמו לכל רכב אחר, ישנה חשיבות גבוהה לרכישה של ביטוח חובה – וגם של ביטוחים נוספים. הסיכון לנזק או פגיעה ברכב שטח גדול הרבה יותר מאשר הסיכון ברכב רגיל, בגלל היציאה לשטחים מורכבים וקשים לנסיעה. מאותה סיבה, מומלץ מאד לרכוש ביטוח מקיף לרכבי שטח – אף שאין חובה כזו – משום שהסיכון לפגיעות שונות ברכב עצמו גדלות כאשר מדובר ברכב שטח. סיבה נוספת היא שרכבי שטח מכל הסוגים מועדים באופן מיוחד לגניבות, בשל הערך הגבוה שלהם, ולכן מומלץ מאד לרכוש ביטוח שימנע את עוגמת הנפש הגדולה במקרה של גניבה.

 

הוזלת מחירים

 

כדאי לדעת, שביטוח לרכבי שטח הוא סיפור יקר למדי, בהתאמה למחיר של רכבי השטח עצמם, ולסיכונים הכרוכים בנסיעה בהם. עם זאת, ניתן למצוא דרכים להוזלת המחיר של הביטוחים השונים. כך, למשל, מי שקונה רכבי שטח רק לצורך נסיעה לטיולים בסופי שבוע, יכול לרכוש ביטוח אשר מותנה בימי השבוע, ולמעשה מופעל רק בסופי שבוע. מחירו של ביטוח כזה יהיה זול יותר מאשר ביטוח המופעל בכל ימי השבוע. רכבי שטח שמיועדים לעבודה, לעומת זאת, יקבלו ככל הנראה מחיר זול יותר מלכתחילה, מאחר שהסיכון לפגיעה ברכב או בנהג קטן כאשר מדובר בעבודות חקלאות, לעומת הסיכון בנהיגת שטח וטיולי אקסטרים.

 

עוד משהו שיעניין אותך:
בית השקעותתיק השקעות, עופר אלשיך, רכב למכירה