טיפולים שוטפים לרכבי מיצובישי

טיפולים שוטפים לרכבי מיצובישי

בעבר היה נהוג להעביר רכבים טיפול תקופתי בכל 10,000 ק"מ שהם היו עוברים. היום לכל דגם יש המלצה משלו. מהם הטיפולים השוטפים שצריכים להעביר רכב מדגם מיצובישי ואיך זה קשור לאחריות היצרן? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לדעת מתי תצטרכו להעביר את רכב המיצובישי שלכם טיפול שוטף.

מה זה טיפול שוטף?

טיפול שוטף או תקופתי הוא טיפול שיצרן הרכב ממליץ לעשות כדי לשמור על הרכב במצב אופטימלי ולמנוע בלאי עתידי שיכול לקרות. במהלך הטיפול התקופתי עורכים בדיקה כללית אצל מוסך מיצובישי שיידע איך לבדוק את כל הרכב והמערכות שמניעות אותו. הדגש הוא על עניין הבטיחות של הרכב, האם הוא במצב תקין שלא יסכן אתכם או אחרים אם הוא יהיה על הכביש.

דוגמאות לטיפולים שוטפים לרכב מיצובישי:

החלפת השמנים במנוע הרכב

יש לוודא שהחליפו לכם שמנים שמתאימים לסוג הרכב שלכם לפי הוראות היצרן. שימוש בשמנים ותוספים לא מתאימים למיצובישי יכולים להזיק לרכב שלכם ולגרום לו להתקלקל.

בדיקת מערכת הבלמים של הרכב

אחת המערכות החשובות שיש ברכב. בודקים במוסך את רפידות הבלם שבולמות את המכונית ואמורות להימצא מאחורי הגלגלים.

חשוב להתקין רפידות טובות מחומר איכותי שיתפקדו בצורה טובה ויחזיקו לכם מעמד.

בדיקת המסננים השונים ברכב

מסנן אוויר שמסנן את האוויר שנכנס לעבר המנוע, מסנן שמן שמסנן את שמן המנוע, מסנן המזגן שמסנן את האויר במערכת המיזוג ברכב ומסנן הדלק שמסנן ומווסת את כמות הדלק שנכנסת לרכב. אם יש תקלה באחד מהמסננים, עדיף להחליף אותם בחלקים מקוריים של היצרן שדרך כלל אפשר למצוא במוסכים מורשים של מיצובישי.

בדיקת נוזלי בלמים וקירור

נוזל הקירור מוודא שהמנוע לא יתחמם יתר על המידה ונוזל הבלמים מוודא שהבלמים יעבדו כראוי בעת העצירה של הרכב.

בדיקת המצתים ברכב

אחראים על תהליך הצתת הרכב והם חלק ממערכת ההנעה.

בדיקה והחלפה במידת הצורך את רצועת הטיימינג

טיימינג מלשון תזמון אחראית על השסתומים והבוכנות של הרכב ועל סיבוב חלקים במנוע. אם לא מחליפים את הרצועה בזמן, מנוע הרכב יכול להתקלקל.

בדיקת צלחות הבלם של הרכב

רפידות הבלם לוחצות על צלחות הבלם כשבולמים את הרכב. צריך לבדוק את התיאום בין הרפידות לבין הצלחות כדי לוודא בלימה טובה ומוחלטת של הרכב.

מתי רצוי להעביר את המיצובישי שלכם טיפול?

הוראות היצרן של מיצובישי משתנות לפי שנת הייצור והסוג של הרכב. בדרך כלל רצוי להעביר את הרכב שלכם מתוצרת מיצובישי טיפול עד 30 אלף ק"מ בכל תקופת טיפול.

מה הקשר בין טיפול שוטף לאחריות על רכב המיצובישי שלכם?

היצרן מחייב כל בעל רכב מסוג מיצובישי לעבור טיפול שוטף כל תקופה מסוימת אחרת הוא יסיר את האחריות שהוא נתן על הרכב. ליצרן יש כמה תנאים כדי שהוא יכבד את הסכם האחריות בינו לבינכם:

  • הרכב צריך לעבור טיפול שוטף במוסך שקיבל אישור ממשרד התחבורה – כלומר אתם יכולים להעביר את הרכב שלכם את הטיפול השוטף במוסך מורשה מטעם היבואן או מוסך מוסמך שקיבל את האישור של משרד התחבורה אבל הוא לא עבר הכשרה מטעם היצרן.
  • החלפת חלקים ונוזלים שעומדים בדרישות היצרן – הכוונה היא לחלקים, נוזלים, שמנים ותוספים שמותאמים לדגם הרכב שלכם ומתאימים לו.
  • החלפת החלקים בהתאם להוראות היצרן – טיפול לקוי והרכבה שגויה יכולה להסיר את אחריות היצרן.

אם נסכם את הדברים, מומלץ לרכבים מסוג מיצובישי לעבור טיפולים שוטפים כל 30 אלף ק"מ או פחות, צריך להקפיד להחליף חלקים ונוזלים איכותיים שיתאימו לסוג הדגם ובצורה נאותה ומקצועית. אם תעקבו אחרי כל השלבים האלה, רכב המיצובישי שלכם אמור להחזיק מעמד לאורך שנים על הכביש.