טויוטה לנד קרוזר

טויוטה לנד קרוזר

הסדרה החדשה, סדרה 150, של טויוטה לנד קרוזר, מבוססת מאד על הסדרה הקודמת של הדגם הזה, סדרה 120. לטויוטה לנד קרוזר החדשה מספר שיפורים לעומת הדגם הקודם, כמו למשל ירידה משמעותית בצריכת הדלק – במנוע הדיזל. לטויוטה לנד קרוזר מנוע רועש במקצת, עד שניתן לשמוע אותו גם בתוך תא הנוסעים. לרכב רמת אבזור דלילה מאד, כאשר מדובר באבזור בסיס. אולם בדגמים המכילים רמות גימור גבוהות – גם האבזור משמעותי בהתאם. הפער בין רמות הגימור משמעותי מאד במחיר, שנעשה גבוה ככל שרמת הגימור עולה. לטויוטה לנד קרוזר נסיעה נוחה מאד, אך רק במהירויות בינוניות, בעוד שבמהירות גבוהה היא מסתבכת מעט, בעיקר בפיתולים וכדומה. באופן כללי מדובר במכונית טובה, מרווחת, נוחה – אך פשוטה מאד.

 

העיצוב

 

לטויוטה לנד קרוזר נוכחות משמעותית על הכביש, בשל המידות הגדולות שלה. היא דומה בגודלה לגודל של הדגם הגדול יותר של טויוטה, ה-V8. לטויוטה לנד קרוזר הקצר שטח מרווח מאד בתא הנוסעים, וחמישה נוסעים יכולים לנסוע בה ברווח ובנוחות. בגרסה הארוכה, לעומת זאת, שורת הנוסעים השלישית מרווחת פחות. עם כל זה, התחושה בנסיעה היא של רכב פשוט מאד וחסר אבזור.

 

המנוע

 

לטויוטה לנד קרוזר מנוע חזק, איכותי ובעל צריכת דלק טובה. החיסרון היחיד במנוע הוא הרעש שהוא יוצר. הנסיעה בטויוטה לנד קרוזר רכה ונוחה, הן בנסיעות עירוניות והן בנסיעות בין עירוניות. עם זאת, יש לקחת בחשבון שהממדים הגדולים של הרכב מקשים מעט על התמרון, וזוויות הגלגול שלו מודגשות מאד בפניות. לטויוטה לנד קרוזר מכסה מנוע גדול, אשר מקשה מעט על הראות בחלק הקדמי של הרכב. עם זאת, יכולת הנסיעה בשטח גבוהה מאד ברכב הזה, והוא בעל עמידות גבוהה וטובה יותר ממרבית הרכבים בקטגוריה של כביש-שטח, גם כאשר לוקחים בחשבון רכבים יקרים יותר. הטויוטה לנד קרוזר נוסע בבצורה טובה ונוחה גם בשבילים. באופן כללי מדובר ברכב נוח מאד במחיר סביר, והוא מצוין למי שזקוק מידי פעם לנסיעות נוחות בשטח.