סוזוקי ג’ימיני

סוזוקי ג’ימיני

סוזוקי ג’ימיני היא מכונית שמיוצרת כבר משנת 1998. יסוזוקי ג’ימיני מפרט חריג יחסית – יש לה שלדת סולם נפרדת וסרנים חיים. אלה, הופכים את הרכב הזה לרכב שטח אמיתי וקטן – היחיד מסוגו בעולם. למעשה, סוזוקי ג’ימיני היא מעין מכונית המשך לסוזוקי הסמוראי – יש לה יכולת שטח גבוהה במיוחד, על אף הגודל הקטן שלה, יש לה חוסן מכאני גדול במיוחד, ועוד. קשה לנהוג בסוזוקי ג’ימיני בכבישים בינעירוניים רגילים, והאי מתאימה במיוחד לתנאי שטח טבעיים. משנת 2010 לא ניתן היה להשיג בארץ סוזוקי ג’ימיני, משום שלא היתה, בדגמים של שנים אלה, מערכת בקרת יציבות, אותה דרש משרד התחבורה הישראלי. בדגמים החדשים הותקנה מערכת כזו גם בסוזוקי ג’ימיני, כך שהייבוא שלה חודש בתחילת שנת 2015. ניתן לומר שסוזוקי ג’ימיני היא שורדת – והיא ייחודית ומעניינת בתחום רכבי השטח.

העיצוב

העיצוב של סוזוקי ג’ימיני הוא עיצוב ייחודי – היא קטנה ורבועה, וחמודה למראה. המראה של סוזוקי ג’ימיני הוא מראה צעיר במיוחד, ועל אף הקשיחות של המכונית והעמידה שלה בתנאי שטח, המראה שלה עדין ונעים לעין.

פרטים נוספים

סוזוקי ג’ימיני היא מכונית קטנה, והיא גם מרגישה קטנה. המושבים שלה קטנים יחסית, הן מלפנים והן מאחור, ונוסעים שאינם רזים במיוחד עלולים לחוש בה צפיפות רבה. גם תא המטען של סוזוקי ג’ימיני הוא קטן במיוחד, כמעט בלתי קיים. המנוע של סוזוקי ג’ימיני אינו חזק, יחסית, אך הוא רועש מאד. מדובר במכונית נטולת ביצועים מיוחדים, במיוחד בדרכים בינעירוניות רגילות. סוזוקי ג’ימיני היא רכב נוקשה באופן חריף במיוחד, והיא אינה נוחה מאד בכבישים רגילים. הנסיעה בה דורשת תשומת לב רבה, מכיוון שהמרכב שלה גבוה וצר, בסיס הגלגלים שלה קטן מאד והמשקל שלה קל מאד. עם זאת, ככל שהיא בלתי נוחה בכבישים רגילים, כך היא מעולה בתנאי שטח. בשטח טכני יש לסוזוקי ג’ימיני יכולת מרשימה במיוחד. מי שמחפש רכב לתנאי שטח, ונוסע הרבה בתנאים כאלה, יקבל תמורה גבוהה למחיר במכונית זו. עם זאת, מי שאינו נוהג הרבה בשטח, מומלץ שלא יתפתה למראה החינני שלה.