5 נתונים לבחירת רכב שטח טוב

5 נתונים לבחירת רכב שטח טוב

ההחלטה על קניית רכב שטח היא החלטה קלה אבל היא מציבה אתכם בפני בחיר בכלל לא פשוטה, איזה רכב שטח נקנה בתקציב שעומד לרשותנו, איך בוחרים רכב שטח בכלל ומה הפרמטרים שצריך להתחשב בהם בעת הבחירה כדי לעשות קניה מוצלחת.

בכתבה הבאה נביא בפניכם 5 נתונים שיש לבדוק בעת רכישת רכב שטח, אם תצמצמו את חמשת הנתונים האלו הסיכויים שלכם למצוא רכב איכותי משתפרים משמעותית.

5 נתונים לבדיקה

• מרחק גחון – אחד הנתונים החשובים לרכבי שטח הוא המרחק בין הגחון לבין הקרקע, מרחק גחון גבוה יספק אווירות טובה יותר מעל מכשולים והרכב שטח שלכם יוכל לנוע בקלילות יותר בשבילים ושטחים אתגריים.
• מיגון מתחת לשלדה – אחד הדברים החשובים לרכבי שטח הוא מיגון מאסיבי לתחתית שלדת הרכב, מיגון זה יספק הגנה לשלדה, למנוע, לצירים ולשאר החלקים שעלולים להיפגע ממכות אבנים, סלעים ושאר חפצים הזרוקים בשטח.
• הנעה כפולה – איך אפשר רכב שטח בלי הנעה כפולה, זהו אחד הנתונים החשובים ביותר שאמורים להיות בסיס להיותו רכב שטח, בין אם זה ידית שילוב 4X4 או הנעה כפולה רצופה בדקו שלרכב השטח שאתם רוצים לקנות יש את הנתון.
• הילוך כוח – הילוך כוח שייך לרכבי השטח האמיתיים, זהו הילוך שמאט את המהירות ממש למהירות של צב אבל מעניק המון כוח לגלגלים כדי לעבור מכשולים, עליות וחול עמוק.
• בדיקה לפני קניה – אם אתם בדרך לקנות רכב שטח יד 2 אל תקחו צ'אנס ותבדקו אותו היטב במכון בדיקה מורשה ומקצועי כיוון ורכבי שטח לעיתים קרובות נוטים להיות רכבים שהבלאי שלהם גדול במיוחד אחרי שעברו בידיים של אדם שנסע המון בשטח ולא ביצע תחזוק.

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – על בניית משרדי החברות הגדולות בעולם